Baltalı Pastörize %100 Keçi Sütü 500ML

Baltalı Pastörize %100 Keçi Sütü 500ML

100 keçi sütünden üretilen Baltalı Pastörize Keçi Sütü sağlıklı hayvanlardan modern teknolojilerle sağılıp, pastörize edilerek şişelendiği için hiçbir koku içermez.


Paket içeriği: 500ML > Sipariş Şekli: Adet

Sevkiyat: Pazartesi-Perşembe (Pazartesi günü için en geç Cuma-Perşembe günü için en geç Salı günü sipariş veriniz.)
Dağıtım: 444 46 28 çağrı merkezimizi arayınız.
KDV Dahil 7,90 TL/AD
7,31TL/AD+ %8KDV
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir!%100 keçi sütünden üretilen Baltalı Pastörize Keçi Sütü sağlıklı hayvanlardan modern teknolojilerle sağılıp, pastörize edilerek şişelendiği için hiçbir koku içermez. İnek sütüne alerjiniz olup da sütün bu güzel lezzetinden mahrum kalanlardansanız, cam şişelerde sunduğumuz Baltalı % 100 keçi sütünü hiç tereddüt etmeden güvenle kullanabilir, sağlığınızı koruyabilirsiniz. En değerli varlığınıza, BEBEĞİNİZE, taptaze günlük yoğurt yapabilir ve sütlü tatlılarınızın yapımında kullanarak tatlılarınıza ayrı bir lezzet katabilirsiniz.

Baltalı Pastörize %100 Keçi Sütünün duyusal özellikleri kusursuz, kimyasal bileşimi normal, bakteriyolojik kalitesi yüksektir. Kesinlikle yabancı madde (antibiyotik veya aflatoksin) içermez.

Anne sütüne en yakın besin değerlerini taşıyan ve besleyiciliği yüksek olan bu sütün içerisinde % 3,5/5,5 oranında süt yağı bulunmaktadır. Bu yağ, çocuklarımızın sağlıklı büyümesine, kemiklerinin güçlenmesine katkı sağlar ve sütün lezzetini verir. Kısa zincirli yağ asitlerinden zengin olması sebebiyle sindirim fonksiyonu tam gelişmemiş çocuklar için de ideal bir besindir.

Ayrıca inek sütüne göre daha kolay sindirilip şişkinlik ve hazımsızlık yapmadığından uyumadan önce dahi rahatlıkla içebilirsiniz.

Keçi sütünün yağ globüllerinin inek sütüne göre çok daha küçük olması nedeniyle keçi sütü doğal olarak homojenizedir. Yağ globüllerinin küçük olması, yağ ve proteinin daha homojen bir dağılım göstermesi sayesinde kolay sindirilmesine neden olur.

Keçi sütü yüksek oranda kalsiyum içermesi nedeniyle diş ve kemik gelişimini destekler. Magnezyum, B3, B6 ve A vitamini de içeren keçi sütü aynı zamanda zengin bir bakır ve manganez kaynağıdır. Önemli bir antioksidan olan selenyum , keçi sütünde yüksek oranda bulunur.

Keçi sütü, yaraların çabuk iyileşmesinde etkili olur çünkü hücrelerin hızlı onarılmasına yardımcı olur ve kemikleri sertleştirir. Kısaca bağışıklık sistemini güçlendirir. Yüksek besin değerlerine sahip doğal bir içecek olan keçi sütünün düzenli kullanımı kemiklerdeki mineral kaybını önler.

Buzdolabınızda +2°C ile +4°C arasında muhafaza ederek besin değerlerini koruyun.